Wholesale Trader of a wide range of products which include potassium alum (99%) 25kg, potassium alum (99%) 50kg, 99% 50 kg potassium aluminum sulfate, 98% 25 kg potassium aluminum sulfate and 98% 50 kg potassium aluminum sulfate.
βΉ 85 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical Form | Crystals |
| Purity | 99 % |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Color | White |
| Country Of Origin | Made In India |
βΉ 85 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical Form | Crystals |
| Purity | 99 % |
| Packaging Size | 50 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Color | White |
| Country Of Origin | Made In India |
βΉ 85 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical Form | Crystals |
| Purity | 99 % |
| Packaging Size | 50 kg |
| Application | Sewage Treatment |
| Alumina Content | 17 % |
βΉ 85 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical Form | Crystals |
| Purity | 98 % |
| Packaging Size | 25 kg |
| Application | Sewage Treatment |
| Alumina Content | 17 % |
βΉ 85 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Physical Form | Crystals |
| Purity | 98 % |
| Packaging Size | 50 kg |
| Application | Sewage Treatment, Industrial Effluent, Drinking Water |
| Alumina Content | 17 % |
Nitin Gupta (CEO)
Exemplar
Tower-C, 306, Ndm-2, Netaji Subhash Place, Pitampura
New Delhi - 110034, Delhi, India