Pioneers in the industry, we offer mono potassium phosphate (99%) 25kg, mono potassium phosphate (99%) 50kg and mono potassium phosphate (mpp) anhydrous from India.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial |
| Purity | 99% |
| Form | Powder |
| NPK Composition | 00:52:34 |
| Packaging Size | 25 kg |
| Application | Fertilizer |
| Packaging Type | HDPE Bag |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial |
| Purity | 99% |
| Form | Powder |
| NPK Composition | 00:52:34 |
| Packaging Size | 50 kg |
| Application | Food Additive |
| Packaging Type | HDPE Bag |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Grade Standard | Industrial |
| Purity | 99% |
| Form | Powder |
| NPK Composition | 00:52:34 |
| Packaging Size | 25 kg |
| Application | Fertilizer |
Nitin Gupta (CEO)
Exemplar
Tower-C, 306, Ndm-2, Netaji Subhash Place, Pitampura
New Delhi - 110034, Delhi, India