Wholesale Trader of a wide range of products which include edta zinc (chelated zinc 12%) 50kg, edta zinc (chelated zinc 12%), edta zinc (agricultural grade) and edta zinc (chelated zinc 12%) 25kg.
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Chelating Agent | EDTA |
| Zinc Content | Zinc 12% |
| Zinc Content (%) | 12% |
| Form | Powder |
| Application | Agriculture |
| Usage/Application | Agriculture |
| Pack Type | PP bags with inside liner |
| Packaging Size | 50 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Solubility | Water Soluble |
| Color | White |
| Zinc | 12% |
| Brand | Exemplar |
| Colour | White |
| Product type | Chelated Zinc |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Chelating Agent | EDTA |
| Zinc Content (%) | 12% |
| Application | Agriculture |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Solubility | Water Soluble |
| Color | White |
| Brand | Exemplar |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Chelating Agent | EDTA |
| Zinc Content (%) | 12% |
| Application | Agriculture |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Solubility | Water Soluble |
| Color | White |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Chelating Agent | EDTA |
| Zinc Content (%) | 12% |
| Application | Agriculture |
| Form | Powder |
| Packaging Type | Bag |
| Solubility | Water Soluble |
| Color | White |
| Weight | 50 Kg |
Nitin Gupta (CEO)
Exemplar
Tower-C, 306, Ndm-2, Netaji Subhash Place, Pitampura
New Delhi - 110034, Delhi, India